Kurulduğu ilk günden itibaren markalaşmaya önem veren Anason Aroması (Sakızağacı Aktar), geliştirdiği markalarıyla tüm ülke çapındaki yaygın dağıtım ağıyla gıdanın olduğu her noktada raflardaki yerini almaktadır.

Markalaşmada inovasyon ve çeşitliliğe büyük önem veren Mergen Gıda tüm baharatlar, şifalı otlar, çaylar, içecek tozları, katkı grupları, baharat miksleri, harçlar gibi ürünlerin dışında salep, toz sütlü kakao, nar ekşisi gibi ürünleri de çeşitlerine dahil etmiştir. Yurt genelindeki fuarlarda ve diğer reklam kanallarıyla tanıtımları yapılan ürünler distrübütör, bayi, market, toptancı iş ortaklarımızla beraber tüketicilerimize ulaşmaktadır. Ev dışı tüketimde ve horeca kanalında son dönem yaptığımız çalışmalar sonucu Sakızağacı Aktar sektörde yer alan saygın üretici ve dağıtıcı kuruluşlara çözüm ortağı olmuştur.

Uygulamakta olduğumuz ISO 9001-2015, ISO 22000-2005, ISO 14001-2015 kalite belgeleri, Helal Belgesi ve TSE Hizmet Yeterlilik belgeleri tüketicilerimizin kalite ve güvenli gıda standartları konusundaki beklentilerinin karşılanması taahhütümüzü garanti altına alan yazılı kanıtlardır. 2012 ve 2014 yıllarında AVRASYA KALİTE ÖDÜLLERİ’ne firmamızın layık görülmesi bu taahhütlerimizi yerine getirmiş olmanın haklı gururunu bize yaşatmaktadır.

Bu hedefleri gerçekleştirirken sahip olduğumuz en önemli değerler DÜRÜSTLÜK, KALİTELİ ÜRÜN ve KALİTELİ HİZMETTİR.